Program

13. 9. 2018

08.15-09.00

Registrace účastníků

09.00-09.15

Zahájení fóra

09.15-09.20

Úvodní slovo garanta

09.20-09.40

Cesta české ekonomiky z vrcholu: hladké přistání, nebo turbulence?

Deset let od začátku globální finanční krize opět pozorujeme v Evropě náznaky slábnutí poptávky. Některé symptomy tehdejší krize jsou znovu na scéně, v řadě ohledů je dnes situace jiná. Máme se bát? A jak si s případnými problémy ve světě poradí česká ekonomika?

09.40-10.40

Panelová diskuse: Trendy i úskalí v daňové a trestněprávní rovině

Jak se mění  odpovědnost finančního ředitele společnosti v rámci daňového řízení? Jaké dopady mají tyto změny na práci CFO, na úseky, které řídí, a na spolupráci s daňovými poradci? Lze vůbec ještě používat termín „daňové plánování“? Co přinese směrnice EU proti vyhýbání  se daňovým povinnostem (ATAD)? To jsou témata, o kterých také budeme mluvit a na která se budete moct ptát našich hostů.

  • Marek Romancov, Partner daňového a právního oddělení, Deloitte Advisory s.r.o.
  • Jaroslav Beneš, Ředitel daňového a právního oddělení, Deloitte Advisory s.r.o.
  • Michal Hanych, Zakladatel, advokát, daňový poradce, SimpleTax
10.40-11.10

Coffee break

11.10-11.55

Moderní energetika v továrně budoucnosti s podporou IIOT (Industry Internet of Things) technologií

Optimalizace energetiky 21. století ve velkých firmách se smrskla na vyčkávání na vhodný okamžik nákupu na energetické burze či pořádání tendru na dodavatele elektřiny nebo plynu. Moderní technologická řešení však nabízejí víc. Během této přednášky vám ukážeme, jak se stát aktivním účastníkem energetického trhu v ČR, jak z toho čerpat výhody a jak díky tomu dosáhnout úspor v řádu desítek procent z celkových energetických nákladů firmy.

Jsou vám známé pojmy Smart factory či Industry 4.0? Žijeme v době tzv. čtvrté průmyslové revoluce, čehož si některé progresivní firmy všimly a v souladu s principem této revoluce již začaly svou transformaci na tzv. Smart Factory. Vytváří si tím obrovský konkurenční náskok oproti firmám, které s tím ještě nezačaly. Hlavním technologickým prostředkem pro dosažení zlepšení je tzv. IIOT (Industrial Internet of Things). Jak jej využít v praxi? O tom je proces zavedení Industry 4.0.

11.55-12.45

Jak (ne)racionální jsou naše rozhodnutí?

Ekonomická teorie vychází z předpokladu, že účastníci trhu se chovají vždy racionálně s cílem získání největšího možného užitku, přičemž se rozhodují na základě všech dostupných informací a jejich rozhodnutí jsou konzistentní. Je tomu ale opravdu tak? Umíme skutečně racionálně vyhodnotit všechny dostupné alternativy a vybrat optimální možnost? A to i v podmínkách, kdy naše smysly čelí záplavě informací a na rozhodnutí (zejména ta důležitá) máme stále méně času? Není spíše pravidlem, že místo optimálního vybereme první přijatelné řešení, kdy spoléháme na intuici? Jak naše rozhodnutí ovlivňují emoce a kdy se vlastně můžeme na intuici spolehnout? Jak vlastně můžeme zlepšit kvalitu našich rozhodnutí v profesionálním a osobním životě?

Tyto a podobné otázky zkoumají behaviorální vědy. A za posledních 30 let nashromáždily velice zajímavé poznatky o limitech našich schopností racionálně se rozhodovat. Podívejme se společně na tyto poznatky, které jsou to natolik zajímavé, že byly oceněny několika Nobelovými cenami za ekonomii.

  • Marian Kováč, Partner pro Corporate Finance, Deloitte Česká republika
12.45-13.45

Oběd

13.45-14.05

Je budoucnost v kryptoměnách?

Ripple, Ethereum, Litecoin nebo třeba proslavená, ale zdaleka ne nejvýkonnější měna Bitcoin... Budeme je opravdu potřebovat? Praskne bitcoinová bublina jakožto kryptoměna první generace, která zaostává po technologické stránce? Jsou oprávněné předpoklady, že do roku 2021 budou většinu transakcí tvořit stroje a palčivou otázkou bude zabezpečení těchto transakcí?

  • Lukáš Janda, CEO, Software consultant, Improvisio Software s.r.o.
14.05-14.50

Interview s analytičkou: Praktické dopady a mýty kolem zavádění eura a máme ho vůbec chtít?

Přijetí eura – očekávání a realita v oblasti makroekonomiky, strategie  přijetí eura, reakce podnikatelské sféry a komunikace k občanům. Náklady spojené s přijetím eura – předvídatelné vs. nepředvídatelné. V některých zemích podpora eura postupně klesala. Jak to bylo a je na Slovensku? Čím se dá nahradit ztráta měnové a kurzové politiky, aby přijetí eura nevedlo ke zvýšení inflace a zvýšené zátěži pro občany? Klíčové předpoklady pro úspěšné přijetí eura. Není lepší počkat, než se eurozóna dobuduje a potom do ní vstoupit?

14.50-16.00

Závěr fóra a diskuse u kávy

Registrovat Stáhnout program v PDF